Miło, odświętnie, jubileuszowo

W takiej atmosferze i już w oficjalnej formie dobiegł końca bardzo bogaty w sukcesy „rekordzistów” sezon 2013/2014.

 

Doroczny Dzień Piłkarza miał tym razem wyjątkowy wymiar za sprawą obchodów 20-lecia istnienia Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord. W ciągu minionych dwóch dekad zdarzyło się tak wiele w dziejach Klubu na płaszczyźnie organizacyjno-sportowej, że nie sposób tego oddać jednym, prostym tekstem. Również niedzielnej uroczystości na terenie Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego w Cygańskim Lesie było za mało, aby wspomnieć o wszystkich dokonaniach, które już na trwałe wpisały się w dzieje Rekordu i miasta. Bez fałszywej skromności przyznać należy, że i na kartach polskiego sportu Rekord zdążył zapisać niemałą cząstkę. W obecności wielu znamienitych gości w tym m.in. prezydenta Bielska-Białej – Jacka Krywulta, starosty bielskiego– Andrzeja Płonki oraz Czesława Biskupa, prezesa Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, wspomniano o tych najświeższych sukcesach „biało-zielonych”. Mówiono o futsalowym mistrzostwie Polski seniorów, które jest bezsprzecznie największym dokonaniem 20-lecia, nie zapominając przy tym o pięciu medalach (w tym dwóch złotych) przywiezionych tylko w tym sezonie z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Niczyjej uwadze nie umknęła także trzecia lokata futbolistów w debiutanckim sezonie na szczeblu trzeciej ligi śląsko-opolskiej oraz wysokie, czwarte miejsce (najlepsze w historii) w II-ej lidze teamu dziewcząt. Sporo miejsca poświęcono eksponowanej pozycji młodych „rekordzistów” w rozgrywkach na Śląsku oraz na szczeblu Beskidzkiego OZPN. Zresztą młodzi piłkarze oraz ich szkoleniowcy i Rodzice byli głównymi bohaterami części, w której podsumowano minione dwanaście miesięcy. Wielokrotnie wspominali o tym w swoich wystąpieniach J. Krywult i Cz. Biskup, gratulując przy okazji znakomitych osiągnięć. Wyraziście zabrzmiały również słowa o mocnych podstawach i trwałych fundamentach, na których osadzony jest Klub-Jubilat.

 - Formuła prowadzenia naszego klubu przez wiele lat sprawdziła się – przyznał Janusz Szymura, prezes Rekordu przemawiając w oficjalnej części. - Najpierw zaczęliśmy od infrastruktury. Ponieważ wszystko jest realizowane z własnych środków, dlatego nie możemy sobie pozwolić na jednorazowe, spektakularne przedsięwzięcia. To trwało latami. W Cygańskim Lesie jesteśmy już czternaście lat. Sukcesywnie, rok po roku, obiekt był wzbogacany. W tej chwili ta infrastruktura jest jedną z najlepszych w tej części kraju. To pozwoliło na sensowne szkolenie młodzieży. I dziś możemy świętować sukcesy – dodał. Najlepszym zobrazowaniem najważniejszych osiągnięć sportowych oraz inwestycyjnych przeobrażeń obiektu przy Startowej 13 była okolicznościowa wystawa fotografii 20-lecia BTS-u, która stanowiła świetną retrospekcję wydarzeń, sięgającą aż po współczesność.

Wyjątkowość sezonu 2013/2014 znalazła odzwierciedlenie w wyróżnieniach dla wybijających się na sportowym poletku reprezentantów Rekordu oraz szkoleniowców, których udziałem były ponadprzeciętne wyniki. W tym gronie znaleźli się: Andrea Bucciol, Wojciech Gumola, Adam Kryger, Tomasz Skowroński, Piotr Szymura i Bartosz Woźniak. Na podstawie wewnętrznych, klubowych plebiscytów wyróżnienia otrzymali: Jan Janovsky (Ekstraklasa PLF), Mieczysław SIkora i Szymon Szymański (III liga) oraz Agnieszka Franaszek, Żaneta Midor i Katarzyna Moskała (II liga kobiet). Kilkanaście znaczących postaci Rekordu uhonorowany zostało także odznaczeniami związkowymi, oto ich lista: Janusz Szymura i Piotr Piechówka (Srebrne honorowe odznaki PZPN), Piotr Kuś (Srebrna honorowa odznaka Śląskiego ZPN), Bartosz Woźniak (Brązowa honorowa odznaka Śląskiego ZPN), Piotr Bubec, Andrea Bucciol, Krzysztof Burnecki, Jarosław Krzystolik, Jan Picheta, Adam Piechówka, Andrzej Szal, Andrzej Szymański i Piotr Szymura (Odznaki honorowe Beskidzkiego OZPN) oraz Krystyna Kocoł, Iwona Mikler, Tadeusz Pagieła i Tadeusz Polok (Medale za zasługi w rozwoju piłki nożnej Beskidzkiego OZPN). Szczególnym momentem oficjalnej części spotkania było nadanie Honorowego członkostwa BTS Rekord – Tadeuszowi Pagiele, Tadeuszowi Polokowi i Lechowi Szymonowiczowi.

Pozostała część obchodów Dnia Piłkarza odbywała się pod hasłem „Więcej zabawy, niż sportu”. W jej ramach doszło do kilku arcyciekawych potyczek młodzieżowych ekip Rekordu, które na co dzień mierzą w rozgrywkach różnorakich kategorii wiekowych. Tak doszło m.in. do konfrontacji „miksowanych” składów juniorów starszych z drugoligowymi futbolistkami. Piłkarskim zwieńczeniem całości był mecz adeptów Piłkarskiej Szkółki Rekordu z połączonymi siłami mistrzów Polski w futsalu i trzecioligowców. Na finał b. licznie zebrani sympatycy Klubu byli świadkami i jurorami konkursu-quizu wiedzy o 20-leciu BTS-u.

TP/foto: Paweł Mruczek

SPONSOR TECHNICZNY:    PARTNERZY:     PATRONI MEDIALNI: