Aktualności - Piłka nożna

Górnik Wesoła – Rekord B-B 2:1 (0:1)

W kolejnej serii spotkań w rundzie finałowej III ligi śląsko-opolskiej bielszczanie występowali w Wesołej, tu relacja z meczu.

Górnik Wesoła – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

0:1 Ogrocki (26. min., głową)

1:1 Sarzałą (53. min., z rzutu karnego)

2:1 Siwek (88. min.)

Rekord: Góra – Maślorz, Bojdys, Rucki, Profic, Sikora (57. Żołna), Wasiluk, Papatanasiu (61. Bryk), Ogrocki, Woźniak, Cybulski (65. Koczur)

Gospodarze w strojach czarnych, „rekordziści” na zielono; sędziuje Widlarz z Żywca. Jak można było się spodziewać boisko jest podmokłe, nasiąknięte wodą, ale nadające się do gry.

1. Rozpoczynają "górnicy".

2. Agresywny początek gospodarzy, faul Bojdysa na wysokości pola karnego. Obrona gości "przysnęła" po wrzutce z rzutu wolnego, ale zawodnik miejscowych na spalonym.

3. Kąśliwe, płaskie uderzenie Sikory, Matras łapie piłkę "na raty".

5. Świetnie wślizgiem w obronie Wasiluk.

7. Dużo pracy mają przy Haftkowskim - Rucki z Bojdysem; korner dla gospodarzy.

8. Rajd lewą stroną Jaskierni, zarysowuje się lekka przewaga Górnika.

10. Kontra bielszczan, po dograniu Ogrockiego obok słupka główkuje Sikora.

12. Zablokowany Woźniak przy próbie strzału z 16-stu metrów.

13. Opatrywany na środku boiska Papatanasiu.

14. Cybulski główkuje wprost w Matrasa.

19. Daleko poza własnym polem karnym interweniuje Góra.

22-23. Dużo walki, ale bez jakichkolwiek groźniejszych sytuacji z obu stron.

25. Dobra okazja Ogrockiego, z kąta uderzenie "rekordzisty" nogami powstrzymuje bramkarz.

26. Strata piłki miejscowych na własnej połowie, rusza skrzydłem Sikora - idealna wrzutka i jeszcze lepszy strzał głową Ogrockiego - gol!!!

27. Znów gorąco pod bramką Górnika, nieco przypadkowo po dograniu Ogrockiego futbolówka ociera się o słupek.

27. Pewnie na przedpolu Góra.

30. Faul na Cybulski i rzut wolny Rekordu z ok. 30-stu metrów, z bocznego sektora boiska. Po dograniu Ogrockiego przytrzymywany w polu karnym Cybulski.

33. B. dobry cross  Woźniaka, gospodarze ratują się wybiciem piłki w aut.

35. Znakomicie w obronie Maślorz!

36-37. Bielszczanie zaczynają przejmować inicjatywę, po strzale Woźniaka broni Matras.

39. Pomyłka w obronie Bojdysa, ale jest z asekuracją Ogrocki; rzut wolny dla graczy z Wesołej - piłkę wybija Wasiluk.

41. W poprzeczkę główkuje z niewielkiej odległości Wujec; narasta przewaga gospodarzy. W rewanżu obok bramki główkuje Rucki.

42-43. Gra toczy się głównie na połowie gości.

45. Trudno o finezję, ale trzeba pochwalić bielszczan za waleczność i konsekwencję w grze.

46. Wznawiają goście; bez  zmian z obu stron.

47. Zaskakująca centra Sikory, Matras potyka się, ale bez konsekwencji.

49. Rzut rożny Górnika i niebezpiecznie pod bielską bramką.

50. Spokojnie w obronie Rucki.

52. W Górniku Hendel za Koniarka.

53. Ręką w polu karnym zagrywa Ogrocki i rzut karny dla gospodarzy, trafia Sarzała - gol. Wcześniej skrzydłowy Rekordu sprokurował kuriozalny rzut rożny.

55. Szykuje się zmiana u gości.

58. W zamieszaniu nad bramką uderza Ogrocki.

59. W dogodnej sytuacji pudłuje Haftkowski.

60. Żółta kartka dla Papatanasiu za faul.

63. Zgranie piłki przez Cybulskiego i Żołna bije minimalnie obok słupka.

65. "Straszy" na prawym skrzydle Żołna, jest korner.

66. Zmiana u gospodarzy.

68. "Dwustuprocentowa" okazja zespołu z Wesołej, wpierw piłkę odbija Góra, a z linii wybija futbolówkę wślizgiem Bojdys.

70. Skutecznie w defensywie Profic.

71. Rucki w ostatniej chwili uprzedza Hendla.

73. Nie ustaje napór miejscowych.

74. Fajna ucieczka flanką Żołny, ale dośrodkowanie zbyt mocne.

75-76. Bielszczanie starają sie wypychać "górników" ze swojej połowy.

78. Zablokowany strzał z bliska Woźniaka, a poprawka Grzesia obok słupka.

79-80. Pomalutku inicjatywę przejmują przyjezdni.

80. Wyczerpany limit zmian gospodarzy.

81. Strzał Smarzyńskiego pewnie wyłapany przez Górę.

83. Z dystansu zbyt lekko strzela Bryk. Obrońców znów nęka Żołna.

84. Nad poprzeczką - Żołna; korner po jego akcji.

86. Żołna odo połowy boiska rusza sam na sam, ale na finał uderza w słupek - co za okazja!

88. I zemściło się, po stracie piłki przez Bryka dochodzi do wybornej sytuacji Siwek i trafia - gol!

89-90. Bielszczanie stawiają wszystko na jedną kartkę, sędzia dolicza cztery minuty.

90+1. Dośrodkowuje Woźniak, główkuje Żołna - broni przy słupku Matras.

Koniec meczu. "Rekordzistom" zabrakło przede wszystkim konsekwencji z pierwszej części spotkania, no i te niepotrzebne błędy...!